"Namjera nam je bila provesti aktivnosti promocije sinjske kulturne baštine i povezanih sadržaja kao novog turističkog proizvoda, te povećati prepoznatljivost Cetinske krajine kao jedinstvene turističke destinacije. Nositelj vidljivosti i promocije Cetinske krajine bila je JU RERA SD, koja je tome pridonijela raznim medijskim istupima i prigodnim sajmovima", kazala je sinjska gradonačelnica.
Projekt „Sinj u sridu“ je projekt obnove i uređenja jedinstvene kulturne baštine Grada Sinja s ciljem njene veće valorizacije. Okosnicu projekta čini rekonstrukcija, obnova i revitalizacija nepokretnih kulturnih dobara Tvrđave Grad, Tvrđave Kamičak i kule sa satom, Muzeja Cetinske krajine te obnove ulica povijesne cjeline Sinja. Njihova obnova i revitalizacija bit će osnova za razvoj niza tematski povezanih kulturnih i turističkih sadržaja (festivali, predstave, prezentacija tradicijskih zanata, suvenira, multimedija, i novih proizvoda i sl.) koji će Sinj pretvoriti u turističko odredište s brojnim turističkim sadržajima tijekom cijele godine.
Provedbom projekta želi se također potaknuti na snažniju valorizaciju nematerijalne kulturne baštine, prvenstveno kroz izgradnju novog Interpretacijsko-edukacijskog centra Sinjske alke na Hipodromu, koji će omogućiti održavanje cjelogodišnjeg interpretativno-edukacijskog sadržaja povezanog sa Sinjskom alkom, već etabliranim i prepoznatljivim sinjskim brendom.
Na projektu, uz Grad Sinj kao nositelja, sudjeluje još pet projektnih partnera relevantnih za društveni i gospodarski razvoj kraja te upravljanje kulturnom baštinom, a riječ je o Turističkoj zajednici Grada Sinja, Viteškom alkarskom društvu Sinj, Muzeju Cetinske krajine Sinj, Javnoj ustanovi RERA S.D. za koordinaciju i razvoj Splitsko-dalmatinske županije te Obrtu za proizvodnju FLORAMI, Sinj.
Domovinskog rata 2, 21000 Split
info@rera.hr
+385 21 599 991
Obavijesti o natječajima EU, ministarstava i ostalih donatora!
EDIC SPLIT
info@edicsplit.eu
www.edicsplit.eu